Gazeta Wyborcza w podsumowaniu roku jako jedne z najbardziej znaczących toruńskich sukcesów kulturalnych uznała dwie wystawy CSW, Tormiar oraz wystawę fotograficzną Bryana Adamsa.
Dziękujemy! Polecamy całe podsumowanie, link poniżej.
DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW
Opublikowano: 4 stycznia 2016 Views: 1268 Bez kategorii
Gazeta Wyborcza w podsumowaniu roku jako jedne z najbardziej znaczących toruńskich sukcesów kulturalnych uznała dwie wystawy CSW, Tormiar oraz wystawę fotograficzną Bryana Adamsa.
Dziękujemy! Polecamy całe podsumowanie, link poniżej.
List do Świętego Mikołaja, reż. Joaquin Mason, familijny, Hiszpania, 2023, dubbing, 95'
Sugerowany wiek: 10+
Co by się stało, gdyby pewnego roku Święty Mikołaj nie dotarł do grzecznych dzieci na całym świecie? Kilka dni przed Bożym Narodzeniem Mikołaj ulega wypadkowi na swoich saniach i trafia do szpitala. Na szczęście Salva, który leży z nim w sali, już czuje się dobrze i niebawem opuszcza szpital. Musi podjąć się wielkiej misji i zastąpić Mikołaja, ale to nie będzie łatwe... Zegar tyka, a Salva musi znaleźć renifera, nauczyć się latać na saniach i co najtrudniejsze... nauczyć się być dobrym człowiekiem. Info: tel. 56 610 97 18, e-mail: kino.centrum@csw.torun.pl Kliknij i kup bilet https://www.youtube.com/watch?v=oVDxbcBQaAcZła nie ma, reż. Ryûsuke Hamaguchi, dramat, Japonia, 2023, napisy, 104'
Najnowsze dzieło twórcy „Drive My Car”, to zdobywca pięciu nagród na festiwalu w Wenecji, na czele z Wielką Nagrodą Jury i nagrodą FIPRESCI. Ryûsuke Hamaguchi portretuje w nim Japonię nieznaną – zanurzoną w świecie zachwycającej, dzikiej przyrody, kultywującą odchodzące w przeszłość tradycje. W tym kojącym, wyciszającym filmie, wydobywającym piękno ukryte w prostocie, baśń o potędze natury organicznie łączy się z dramatem. Sygnały, które zapowiadają naruszenie kruchej równowagi pomiędzy trwaniem i zmianą, budzą tęsknotę za miejscem, w którym „zła nie ma”. Takumi i jego córka, Hana, mieszkają w położonej w lesie wsi. Takumi dostarcza sąsiadom drewno i wodę, dla lokalnej restauracji zbiera dzikie wasabi. Ciche i spokojne życie bohaterów „Zła nie ma” zmienia się, gdy w okolicy zjawia się firma z Tokio, planująca zbudować tu luksusowy camping. Przybysze nie zdają sobie sprawy, że wchodzą w konflikt nie tylko z lokalną społecznością, ale także z o wiele potężniejszymi siłami przyrody. Opowiadana w „Zła nie ma” historia stanowi otulinę dla mistrzowsko skonstruowanej tajemnicy. Aurę niezwykłości podbija muzyka Eiko Ishibashi, która współpracowała z Hamaguchim także przy „Drive My Car”. Cicha moc ukryta w delikatnych dźwiękach przypomina o potędze, która drzemie w pozornie bezbronnej i niewinnej naturze. Eksploatując jej zasoby, zapominamy, że wśród drzew śpią demony, które możemy nierozważnie obudzić. Info: tel. 56 610 97 18, e-mail: kino.centrum@csw.torun.pl Kliknij i kup bilet https://www.youtube.com/watch?v=K8kBeR4oG-cTrzy kilometry do końca świata, reż. Emanuel Pârvu, dramat, Rumunia, 2024, napisy, 105'
Rumuński kandydat do Oscara i laureat Palmy Queer ostatniego MFF w Cannes jest utrzymaną w duchu rumuńskiej nowej fali opowieścią o nietolerancji, opresji i niezdrowych układach. Emanuel Pârvu mówi, że ten film to jego interpretacja kondycji mniejszości, a tematami, które zainspirowały go do napisania scenariusza były: potrzeba etykietowania, społeczna obojętność oraz brak zrozumienia wobec inności. Siedemnastoletni Adi wraca do swojej rodzinnej miejscowości w sercu delty Dunaju, by spędzić letnie wakacje z rodzicami. Na co dzień chłopak mieszka i studiuje w sąsiednim mieście Tulcea, do którego można dostać się tylko za pomocą łodzi. Malownicze miejsce, w jakim się wychował, niewielka społeczność, gdzie wszyscy się znają, dają bohaterowi złudne poczucie bezpieczeństwa. Pewnej nocy, wracając z imprezy, Adi zostaje brutalnie zaatakowany. Wszyscy, na czele z ojcem chłopaka, są w szoku. Szef lokalnej policji rozpoczyna śledztwo, które prowadzi do syna budzącego strach w okolicy Zentova. Pretekstem miałyby być nieuregulowane finansowe rozliczenia między starszymi mężczyznami. Wkrótce na jaw wychodzi jednak prawdziwy powód ataku. Budzi on nie mniejszą sensację niż samo pobicie i destabilizuje sytuację nie tylko w rodzinie Adiego, ale i w całej lokalnej społeczności. Niepokojąca atmosfera małej wioski kontrastuje z sielankowym pięknem otaczających ją krajobrazów. Info: tel. 56 610 97 18, e-mail: kino.centrum@csw.torun.pl Kliknij i kup bilet https://www.youtube.com/watch?v=u0Cu2zv4Rx8Adres:
ul. Wały gen. Sikorskiego 13
87-100 Toruń
Recepcja:
(od wtorku do niedzieli)
tel. 56 610 97 18
Sekretariat:
tel. 56 610 97 00
fax 56 621 07 24
info@csw.torun.pl
NIP: 956 217 32 42
REGON: 340174509
Numer w rejestrze instytucji kultury Gminy Miasta Torunia: 4011-8/10
Ceny biletów na wystawy:
Standardowe bilety
Bilet normalny – 15 zł
Bilet ulgowy – 10 zł
W każdy czwartek – 5 zł
Bilet normalny na wszystkie wystawy – 35 zł
Bilet ulgowy na wszystkie wystawy – 30 zł
Ceny biletów kinowych:
Bilet normalny – 16 zł
Bilet ulgowy – 14 zł
Więcej informacji w recepcji.
Recepcja:
tel. 56 610 97 18
Godziny otwarcia CSW:
/ poniedziałek: nieczynne
/ wtorek – czwartek: 12.00–18.00
/ piątek: 12.00–20.00
/ sobota – niedziela: 12.00–19.00
Księgarnia Sztuki:
/ poniedziałek – niedziela: 10.00–18.00
Z oferty księgarni można korzystać również online:
https://ksiegarniasztuki.pl/
Czytelnia:
Godziny otwarcia Czytelni:
/ wtorek – sobota: 12.00–18.00
/ niedziela – poniedziałek: nieczynne
Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń