/ 6.10, wtorek, g. 13.00
spotkanie zapoznawcze dla byłych i przyszłych uczestników cyklu spotkań dla seniorów DZIEŃ NA PLUS
Labsen
wstęp bezpłatny, bez zapisów
/ 14.10, środa, seans – godz. 13.00-14.20 (płatny 10 zł/os.), wykład – 14.30 (bezpłatny) / Kino Centrum
ROZMOWY O KINIE – nowy cykl filmoznawczy dla dorosłych
1 spotkanie: pokaz filmu : „Pilecki” i wykład Dariusza Brzostka
W zimowym semestrze 2015 roku zapraszamy na zajęcia kultury filmowej w CSW. Podczas wykładów, prowadzonych przez dra hab. Dariusza Brzostka poznamy korelacje szeroko pojętej kultury i jej najnowszych zjawisk z językiem filmu. Na spotkania zapraszamy raz w miesiącu, po seansie Kina dla seniora w Kinie Centrum.
Najbliższy seans odbędzie się 14 października, o godz. 13.00. Podczas inauguracji cyklu przedstawimy film „Pilecki” Mirosława Krzyszkowskiego. Film jest fabularyzowanym dokumentem przedstawiającym historię rotmistrza Witolda Pileckiego od czasów jego młodości, poprzez działania w czasie II wojny światowej, aż do uwięzienia i śmierci w maju 1948 roku.
Dariusz Brzostek – dr hab., teoretyk literatury, kulturoznawca, adiunkt w Katedrze Kulturoznawstwa UMK. Zajmuje się badaniem kultury popularnej, estetyki grozy oraz antropologii kontrkulturowej. Komentuje twórczość Stanisława Lema. Uprawia także sound studies oraz field recording. Autor monografii: Literatura i nierozum. Antropologia fantastyki grozy (Toruń 2009) oraz Nasłuchiwanie hałasu. Audioantropologia między ekspresją a doświadczeniem (Toruń 2014).
Kino Centrum, wstęp na seans płatny 10 zł / osobę, wykład bezpłatny, bez zapisów
/ 21.10, środa, godz. 12:00 WARSZTAT STRUNOFONIE
Strunofonie – muzyczny eksperyment aktywny – cykl warsztatów z muzyką na żywo i działaniem.
Jak mogą brzmieć cymbały? Czym uderzyć w struny? A może je szarpnąć? Czym można grać na kontrabasie? Czy skrzypce naprawdę skrzypią? Pierwsze spotkanie będzie prezentacją oraz zaproszeniem do interakcji z dźwiękiem instrumentów strunowych: cymbałów, skrzypiec i kontrabasu. Do wzięcia udziału w warsztatach nie będą potrzebne żadne umiejętności muzyczne czy wokalne. Zapraszamy wszystkie osoby dorosłe, które chcą aktywnie i twórczo spędzić czas!
Warsztaty poprowadzą Marcelina i Jakub Mielcarkowie – etnolożka i kontrabasista.
Czytelnia, wstęp bezpłatny, bez zapisów
/ 27.10, wtorek, godz. 12.00
Spacer po wystawie „Jarosław Kozłowski. Doznania rzeczywistości – praktyki konceptualne 1965–1980”
Prowadzenie: Natalia Cieślak
Zbiórka przy recepcji CSW, wstęp bezpłatny
/ 28.10, środa, godz. 12:00 Pierwsze spotkanie w ramach cyklu SPÓJRZ! MIEJSCE
Cykl spotkań skoncentrowanych wokół
świadomego oglądania, przeżywania i współtworzenia przestrzeni miasta. Projekt skierowany jest do osób dorosłych, zainteresowanych architekturą, wzornictwem oraz działaniami w przestrzeni publicznej. Wielomiesięczny program podzielony jest na 9 spotkań. W ramach każdego z nich przygotowaliśmy warsztaty, wykłady, prezentacje, a także akcje w przestrzeni miasta.
Efektem naszych spotkań będzie m.in. gra miejska, realizacje przestrzenne, które -mamy nadzieję- ożywią miasto i zachęcą mieszkańców do pozytywnego myślenia.
1 spotkanie – Ładne-nieładne (część 1)
Prowadzenie: Dorota Sobolewska
Czytelnia CSW, wstęp bezpłatny, bez zapisów
Tags: dzień na plus, seniorzy, wykłady