MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Warsztaty „Mój pierwszy komiks”

Wakacyjne eksperymenty kaligraficzne – kaligrafia współczesna: Litera i plama

Wakacyjne Spacery Tematyczne

Opublikowano: 29 czerwca 2022 Views: 1054 Czytelnia, Książki, Strona główna

Wakacyjne Spacery Tematyczne

Wakacyjne Spacery Tematyczne

/ Port Drzewny i Stary Toruń, 16.07 (sobota), godz. 11.00
Dlaczego Port Drzewny nazywa się drzewny? Gdzie przez Wisłę przeprawiali się Krzyżacy i gdzie był lokowany Stary Toruń? Zapraszamy na dłuższy, kilkugodzinny spacer po miejscach związanych z początkami miasta Torunia, oraz miejscem, gdzie królowali niegdyś flisacy. Należy wziąć turystyczne ubrania i dobre buty, bo ścieżka będzie prowadzić przez krzaki i grunty orne. Przyda się też coś na kleszcze.
Spacer poprowadzi Marcin Orłowski
Spotkanie o godz. 11.00. w dn. 16 lipca (sobota) na przystanku autobusowym na początku ul. Starotoruńskiej (zaraz po zjechaniu z trasy Toruń-Bydgoszcz). Można dojechać autobusem linii nr 40 (przyjazd na Starotoruńską o godz. 10.34).
Bilety: 15 zł w kasie CSW lub online: klik

/ Toruń nadwiślański – od mostu do mostu, 27.07 (środa), godz. 18.00
Czy Toruń był portem morskim? Czy król zezwalał torunianom polować na wiślane bobry? Ile tysięcy statków rocznie przybywało do Torunia? Czy Toruń też by portem wojennym? Czy wiemy jak wiele mostów prowadziło na drugi przed rzeki nad Wisłą? Co to za „cudo” ten limnigraf? I jak zmieniała się panorama miasta przez wieki, co ubyło, a co przybyło… Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdą uczestnicy wycieczki pt.: „Toruń nadwiślański – od mostu do mostu”.
Spacer poprowadzi Marcin Orłowski
Zbiórka: hol CSW
Bilety: 15 zł w kasie CSW lub online: klik

/ Winnica i okolice, 6.08 (sobota), godz. 11.00
Tak blisko, a tak daleko. Zaledwie kilka minut spacerem od Starego Miasta, nad Wisłą, kryje się inny świat. Świat małego nadwiślańskiego miasteczka o klimacie Czerwińska, czy Nieszawy. Warto zobaczyć tamto miejsce, bo XIX wieczną zabudowę szybko wypierają tzw. apartamentowce. Mimo swojego położenia na uboczu Winnica ma swoje miejsce w historii Torunia, to tędy przechodziły wielkie armie, to tu Krzyżacy mieli swój młyn, to tu na obecnie zapomnianym cmentarzu przez prawie 200 lat chowano torunian. Ile pozostało z tych historii? Zobaczymy.
Miejsce i czas zbiórki: 6 sierpnia (sobota), godz. 11.00. Plac 18 Stycznia (przy Dw. Miasto), obok pomnika ku pamięci kolejarzy
zamordowany przez Niemców w czasie II wojny światowej.
Bilety: 15 zł w kasie CSW lub online: klik

/ Totalitaryzm i terror przy ul. Grudziądzkiej, 24.08 (środa), godz. 18.00
/ Toruń Okupacyjny, 7.09 (środa), godz. 18.00

Bilety: 15 zł / os. (w kasie CSW oraz online)

Tags:

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń