MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Grafika z rysunkową książką, na okładce tytuł Dziecięcy regał z pomysłami, z książki wychodzą rysunkowe postaci - żaba w koronie, czarownica, głowa żyrafy, czarna gęś, bukiecik kwiatów. Po prawej stronie informacje: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Księgarni Sztuki, 23 kwietnia, godz. 10.00-18.00. Wstęp wolny.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Księgarni Sztuki!

Wystawa / Szepty. Wierzby. Nurty. Zaklęcia. Dorota Raczyńska

Opublikowano: 19 kwietnia 2024 Views: 218 Czytelnia, Książki, Strona główna

Arcydzieła malarstwa: Angelika Kauffmann – kobieta przy sztaludze

Kiedy: 27 kwietnia (sobota), godz. 12.00  
 
Jedna z najsławniejszych artystek w historii pracowała początkowo jako asystentka swojego ojca tworzącego freski. Była wszechstronnie utalentowana: malowała portrety i sceny mitologiczne, grała i śpiewała, mówiła w czterech językach. Świat nie mógł przegapić takiego klejnotu. Początkowo jej kariera rozwijała się we Włoszech, ale wkrótce malarka dotarła również do Wielkiej Brytanii, gdzie została jedną z dwóch kobiet-założycielek Królewskiej Akademii Sztuk. Po powrocie do Włoch osiadła w Rzymie, a jej dom stał się miejscem spotkań artystów i koneserów sztuki z całej Europy.
 
Alicja Jakubowska – z wykształcenia historyczka sztuki (Uniwersytet Warszawski), absolwentka Royal Collection Studies (Londyn), stypendystka Fondazione Giorgio Cini (Wenecja), od 2007 roku pracuje w Zamku Królewskim w Warszawie (obecnie kustoszka zbiorów malarstwa), od 2019 roku wykładowczyni podyplomowego studium historii sztuki w Instytucie Sztuki PAN w Warszawie.
 
Spotkanie na żywo w sali audiowizualnej w nowym budynku i transmisja na Facebooku Centrum Literatury CSW
Wstęp wolny!

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń