MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

logo audiodeskrypcja

Audiodeskrypcja w CSW – sztuka wizualna dostępna dla osób...

Zdjęcie promujące warsztaty modowe w CSW

WARSZTATY MODOWE / Young For Fashion: „Kreacja jak okładka...

zdjęcie do wydarzenia "Dzień na plus"

Opublikowano: 27 lutego 2015 Views: 1276 Edukacja, Wydarzenia dla dorosłych

DZIEŃ NA PLUS / wykłady i warsztaty dla seniorów w marcu

/ 3.03.2015
Techno, science, art
prowadzenie Łukasz Kędziora
Czytelnia CSW / g. 12.00-14.00

Eksperymenty z ciałem – Stelarc, Orlan, Abramović

Warsztaty poświęcone będą prezentacji współczesnych performerów, którzy w swojej sztuce wykorzystują własne ciało. Głównym tematem spotkania będą różnego rodzaju przeobrażenia ciała, modyfikacje oraz uzupełnienia. Zajęcia podzielone będą na dwa etapy, w pierwszym uczestnicy uzyskają podstawową wiedzę merytoryczną oraz obejrzą najbardziej reprezentatywne przykłady body artu. W drugiej części wezmą udział w eksperymencie polegającym na powtórzeniu słynnego nowojorskiej realizacji Mariny Abramović „The Artist Is Present” (artysta obecny).

wstęp bezpłatny

Uwaga! Obowiązują zapisy pod mailem: eduakcje@csw.torun.pl lub telefonicznie: 56 610 97 16.

/ 17.03.2015
Malarstwo u progu nowoczesności
wykład Natalii Cieślak
Czytelnia CSW / g. 12.00

Eksperymenty formalne, wprowadzenie nowych technik i materiałów oraz refleksja teoretyczna artystów awangardowych przyczyniły się do zrewolucjonizowania koncepcji obrazu w sztuce XX wieku. Kolejne spotkanie w ramach cyklu „Dzień na plus” poświęcone będzie przeglądowi najważniejszych osobowości twórczych, postaw artystycznych i kierunków w sztuce, które wpłynęły na ukształtowanie się nowoczesnego malarstwa.

wstęp bezpłatny; bez zapisów

/ 24.03.2015
Filozofia Sztuk – EKOESTETYKA
prowadzenie: Malina Barcikowska
Czytelnia CSW / g. 12.00

wstęp bezpłatny; bez zapisów

Na wartości związane z pięknem przyrody podobno wrażliwy jest każdy. Nie potrzeba szczególnego wykształcenia, aby rozbudzić w sobie umiłowanie natury. Tak przynajmniej pouczała nas nauka o jej pięknie. Coraz częściej wskazuje się jednak na to, że sfera kultury ingeruje w naszą pierwotną postawę wobec natury sprawiając, że wydaje się ona wtórna. Czy na egzotycznej wycieczce nie podziwiamy krajobrazu dlatego, że spełnia on wyobrażenia, które wynieśliśmy z oglądanych w katalogu zdjęć? O tym co dla nas bardziej naturalne-sferze natury czy kultury, przesłaniu ekologicznym współczesnej estetyki, przyrodzie jako częstym temacie kiczu i innych związanych z tematem zagadnieniami porozmawiamy na najbliższym spotkaniu z filozofii sztuki.

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń