MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Luty w CSW ☃️

ZMYSŁOTEKA w kwietniu

2022-01-28 - 2022-02-20 Views: 9984 aktualne, planowane, Strona główna, Wystawy, wystawy

WYSTAWA / DYPLOM 2021

DYPLOM 2021

Miejsce: Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu, Toruń, ul. Wały gen. Sikorskiego 13.

Czas trwania wystawy: 28.01.2022–20.02.2022
Wernisaż: 28.01.2022, godz. 14.00

Uroczysty finisaż, połączony z wręczeniem absolwentom nagród i wyróżnień odbędzie się 18 lutego 2022 r. w kinie Centrum CSW „Znaki czasu” w Toruniu w dwóch turach: o godz. 13.00 – wyróżnieni absolwenci konserwacji i restauracji dzieł sztuki, ochrony dóbr kultury, historii sztuki i krytyki artystycznej; o godz. 14.00 – wyróżnieni absolwenci architektury wnętrz, grafiki, malarstwa oraz sztuki mediów i edukacji wizualnej.

Kurator wystawy: Michał Rygielski
Koordynator wystawy ze strony UMK: Joanna Cieślikowska
Koordynator wystawy ze strony CSW: Paulina Kuhn

Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zaprasza do Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu na wystawę wyróżnionych prac dyplomowych studentów grafiki, architektury wnętrz, malarstwa, sztuki mediów i edukacji wizualnej, konserwacji i restauracji dzieł sztuki, ochrony dóbr kultury, krytyki artystycznej oraz historii sztuki.

Na wystawie pokazane zostaną prace ponad 40 absolwentów Wydziału, reprezentujące różne podejścia do sztuki: artystyczne, konserwatorskie i badawcze, będące owocem kilkuletniego dojrzewania artystycznego i intelektualnego.

Wzorem poprzednich lat, autorzy najlepszych dyplomów zostaną uhonorowani medalami, nagrodami oraz wyróżnieniami. W obszarze sztuk plastycznych to Medal im. Tymona Niesiołowskiego za najlepszy dyplom artystyczny oraz Medal Janusza Boguckiego przyznawany przez Radę Programową kierunku sztuka mediów i edukacja wizualna za najlepszy na kierunku dyplom artystyczny i pracę teoretyczną. Najlepsze prace dyplomowe na kierunku konserwacja i restauracja dzieł sztuki uhonorowane zostały Nagrodami i Wyróżnieniami im. doc. Leonarda Torwirta. Na kierunku ochrona dóbr kultury przyznane zostały Wyróżnienia im. doc. Jerzego Frycza, a na historii sztuki – Nagroda i Wyróżnienie im. prof. Gwidona Chmarzyńskiego. Najlepsze prace licencjackie obronione na kierunkach nauczania prowadzonych w ramach dyscypliny nauki o sztuce zostały docenione Nagrodą i Wyróżnieniem im. prof. Jadwigi Puciata-Pawłowskiej.

 

Partner technologiczny: SHARP Consumer Electronics Poland Sp z o.o.

Partnerzy medialni: Agencja Media&Work, Nowości, Polskie Radio PiK

 

  • Darya Stankevich, Žyvie
  • Dawid Graboś, Moje spektrum
  • Zuzanna Piotrowska, Sienkiewicza 41
  • Beata Tyloch-Mucha, Przestrzeń
  • Zofia Kowalska, LUX.FORMY – projekt autorski lamp
  • Dawid Andrzej Ławicki, Przednówek
  • Kamila Płochacka, Frazoologia 1
  • Kamila Płochacka, Frazoologia 2

Tags: , , , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń