MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Styczeń w CSW

Spotkanie psychoanalizy z picturebookiem

Opublikowano: 8 grudnia 2020 Views: 895 Czytelnia, Strona główna

Wirtualne podróże ze sztuką

Kiedy: 22.01.2021 (piątek), godz. 18.00

Wizyta w Zilberman Gallery w Berlinie: Manaf Halbouni jako subwersywny kartograf.
W czasie naszej kolejnej podróży Marta Smolińska oprowadzi nas po niezwykłej, berlińskiej wystawie.

 

 

Berlin słynie z ogromnej liczby muzeów i galerii wystawiających sztukę współczesną. Od kilku lat istotną pozycję na tej scenie zajęła prywatna galeria Zilberman Gallery, która swoją drugą siedzibę ma w Stambule.
Program tej galerii jest ambitny i oryginalny, ponieważ promuje się w niej artystki i artystów, którzy pokazują sztukę politycznie zaangażowaną. A taka, jak wiadomo, nie zawsze łatwo się sprzedaje. Obecnie w Zilberman Gallery trwa wystawa indywidualna syryjsko-niemieckiego artysty Manafa Halbouni. To właśnie on zasłynął postawionymi na sztorc przed Bramą Brandenburską autobusami, odnoszącymi się do wojny w jego rodzinnym Aleppo.
W ramach obecnej wystawy wchodzi w rolę subwersywnego geografa i pyta, co by było, gdyby Arabowie skolonizowali Europę… W trakcie wykładu wirtualnie odwiedzimy tę właśnie wystawę.

Prowadzenie: prof. UAP dr hab. Marta Smolińska, kierowniczka Katedry Historii Sztuki i Filozofii Wydziału Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu)

Gdzie: Facebook Centrum Literatury CSW

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń