MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Lekcja czytania obrazu: Waldemar Woźniak

Odwołane! / Pokaz filmu Bareizm + spotkanie z gośćmi

Opublikowano: 15 marca 2022 Views: 1047 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

Spotkania filozoficzne z filmem – PIOSENKI O MIŁOŚCI (pokaz przedpremierowy)

Kiedy: 16 marca (środa), godz. 18.00

Kino Centrum oraz Gutek Film zapraszają na spotkania filozoficzne z filmem PIOSENKI O MIŁOŚCI!

Po seansie odbędzie się dyskusja z udziałem dr hab. Krzysztofa Abriszewskiego z Instytutu Nauk o Kulturze UMK. Wydarzenie zostało objęte patronatem magazynu „Filozofuj”.

Bilety w cenie 12 zł ulgowy / 14 normalny
Link do rezerwacji elektronicznej – klik

 

Piosenki o miłości okazały się największym przebojem ostatniego festiwalu w Gdyni. Debiut Tomasza Habowskiego to mocny, nowy głos polskiego kina. Słodko-gorzki jak najlepszy indie popowy kawałek i uderzający w najczulsze struny – tam, gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Romantyczne Piosenki… zachwycą z pewnością fanów Frances Ha, Once czy Przed wschodem słońca.

Ona jest dziewczyną z bloku w małym mieście, on pochodzi z zamożnej, znanej warszawskiej rodziny. Ona kelneruje i śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Poznają się, gdy ona obsługuje przyjęcie, na którym on się bawi. Połączy ich miłość do muzyki, rozdzielą ambicje i marzenia. Kruche uczucie, które rodzi się między nimi, cały czas wystawiane jest na próbę: ona wciąż przed nim ucieka, on potrafi łgać jak z nut. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis?

Film Tomasza Habowskiego to także opowieść o kobiecej walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Debiutująca w kinie wokalistka The Dumplings, Justyna Święs, wykreowała postać, która łączy niesamowity talent z równie potężnym brakiem wiary w siebie. Ale Piosenki o miłości śpiewane są w duecie: Święs i świetny w roli pogubionego chłopaka Tomasz Włosok (Boże Ciało, Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa) tworzą elektryzującą parę, między którą emocje przeskakują jak iskry. Wokół nich orbitują gwiazdy sceny i ekranu, między innymi Andrzej Grabowski, Patrycja Volny, Krzysztof Zalewski, Iga „Ofelia” Krefft. Fantastyczną muzykę do filmu skomponował Kamil „Holden” Kryszak, współpracujący z Marceliną czy duetem Karaś/Rogucki.

 

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń