MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Listopad w CSW

Pandemic Love – warsztaty projektowania nadruków

Opublikowano: 1 grudnia 2021 Views: 1160 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

Pokaz filmów animowanych Piotra Dumały i spotkanie z autorem

Kino Centrum zaprasza!

Kiedy: 3.12.2021 (piątek), godz. 18.15 (po wernisażu wystaw kolekcji sztuki CSW)
Wystawy kolekcji sztuki CSW: część I i część II

Wstęp wolny!

„Ostatnia wieczerza” (2019)
„Hipopotamy” (2014)
„Zbrodnia i kara” (2000)
„Franz Kafka” (1991)

Piotr Dumała (ur. 1956) – polski reżyser, scenarzysta, pisarz, rysownik, grafik, prozaik i autor oprawy plastycznej filmów animowanych. Profesor sztuki filmowej, wykładowca na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, Wydziale Animacji University College of Arts Crafts and Design Konstfack w Sztokholmie w Szwecji i Uniwersytecie Harvarda w USA. Członek Polskiej Akademii Filmowej. W swoich filmach animowanych korzysta z metody malowania i wydrapywania obrazów na płytach gipsowych. Laureat kilkudziesięciu prestiżowych nagród i wyróżnień w Polsce i na świecie.

O filmach:
„Ostatnia wieczerza” (2019)
Noc. Ciemność. W kadr wpada współczesny pociąg. W jego wnętrzu dostrzegamy scenę inspirowaną „Ostatnią Wieczerzą” Leonarda da Vinci. Obraz ożywa. Postaci powtarzają po wielokroć gesty przypominające spektakl współczesnego tańca gestu rozwijające się w kierunku zaskakujących morfingów… Film wyprodukowany przez FUMI Studio.

„Hipopotamy” (2014)
Siedem nagich młodych kobiet kąpie się wraz z dziećmi w rzece płynącej przez las. Idylla. Z ukrycia w cieniu nisko wiszących nad wodą gałęzi obserwuje ich grupa pięciu nagich mężczyzn. Są podnieceni. Jeden z nich decyduje się wreszcie na podryw ale kobieta odpycha go. Samiec niechcący upada do wody kompromitując się w oczach kolegów. Wściekły wstaje i próbuje siłą zdobyć kobietę. Film wyprodukowany przez FUMI Studio.

„Zbrodnia i kara” (2000)
Film powstał na motywach powieści Fiodora Dostojewskiego. Młody mężczyzna, mieszkający na poddaszu starej kamienicy, morduje dwie stare kobiety. Świadkiem tego czynu był prawdopodobnie mężczyzna w cylindrze. Morderca powraca do swojej izdebki i tam przeżywa halucynacyjne lęki i wyrzuty sumienia. Krąży wokół miejsca zbrodni…..

„Franz Kafka” (1991)
Film inspirowany życiem i twórczością Franza Kafki.

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń