MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Opublikowano: 20 lutego 2019 Views: 434

TRAVELLING i spotkanie z autorem – WOJCIECHEM WIETESKĄ / wstęp wolny!

28 lutego 2019 18:00 -

Jak z kilku tysięcy fotografii ułożyć swoją własną historię? Czy będzie to jeszcze dokument czy już fabuła? Dziś można sfotografować wszystko, co nas otacza. To kwestia opanowania indywidualnego stylu i autorskiej alchemii. Polski artysta Wojtek Wieteska od lat pracował na obecny kształt swojego twórczego charakteru pisma. W projekcie TRAVELLING przez rok rejestrował swoje życie: to, co widział; osoby, z którymi się spotykał i żył; sytuacje, które mu się przydarzały; uczucia i ulotne emocje. Z czasem powstała z tego kompozycja fotograficzno-filmowa. Kolorowe fotografie i ujęcia filmowe prowadzą widza przez kolejne gatunki i konwencje: od bardzo bliskich ujęć, detali, do szerokich kadrów wielkomiejskich krajobrazów lub sielsko przyrodniczych ujęć.

WOJCIECH WIETESKA – urodzony w 1964 roku. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich fotografów. Wyrósł z francuskiej szkoły fotografii reporterskiej; wypracował indywidualny styl z charakterystycznym, konceptualnym podejściem do rzeczywistości. Swoje cykle wystawiał, m.in w: Centrum Techniki i Sztuki Manggha w Krakowie, Bibliotece Zamku Królewskiego w Warszawie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Yours Gallery w Warszawie, Atlasie Sztuki w Łodzi.
Jest autorem albumów i książek fotograficznych. Pisze o fotografii. Jest kuratorem wystaw fotograficznych. Mieszka i tworzy w Warszawie.

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń