MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

cocart

Opublikowano: 28 stycznia 2016 Views: 1618

8. CoCArt Music Festival

18 marca 2016 / 19 marca 2016 00:00 - All Day

/ 18-19.03.2016
CSW w Toruniu

Pierwsi potwierdzeni artyści:

MOHAMMAD (GR)
Angélica Castelló / Burkhard Stangl (AT)
STARA RZEKA (PL)
HYPERCOLOR (USA/AT)
DIATRIBES (CH)
WE WILL FAIL (PL)
CoCArt Music Festival to prawdziwa uczta dla fanów muzyki elektronicznej, elektroakustycznej, awangardy rockowej i jazzowej oraz sztuki audiowizualnej. Jak co roku od prawie dekady – w toruńskim CSW wystąpią znakomici artyści z Polski i różnych stron świata.

CoCArt Music Festival co roku ściąga setki słuchaczy szeroko rozumianej muzyki współczesnej, ciesząc się świetnym przyjęciem ze strony publiczności i recenzentów. Wielu z zaproszonych muzyków i artystów dźwięku, którzy występowali na festiwalu ma status prawdziwych legend i prekursorów zjawisk muzycznych, które pojawiły się w ostatnich dekadach XX wieku i na początku XXI w. Wielokrotnie dawaliśmy szanse zaistnienia młodym interesującym i obiecującym artystom. Na festiwalu podczas siedmiu edycji wystąpiło kilkuset muzyków, artystów wizualnych i performerów z Europy, Ameryki, Australii i Japonii.

Kuratorzy festiwalu: Rafał Iwański i Rafał Kołacki
Koordynator: Piotr Zawałkiewicz

8. CoCArt Music Festival wspierają finansowo:
– Austriackie Forum Kultury w Warszawie
– Szwajcarska Fundacja dla Kultury PRO HELVETIA

CoCArt Music Festival to niezwykły, unikalny w tej części Europy festiwal, prezentujący nowe trendy we współczesnej muzyce awangardowej i elektronicznej, ze szczególnym naciskiem naprojekty oparte o estetyczną waloryzację multimediów, traktowanych jako pełnoprawny komponent działania twórczego.

To prawdziwa uczta dla fanów szeroko rozumianej muzyki współczesnej, sztuki audio-wizualnej i performansu – co roku do toruńskiego CSW zapraszani są wybitni artyści z różnych stron świata i z Polski. Wielu z zaproszonych muzyków i artystów, którzy występowali na festiwalu ma status prawdziwych legend i prekursorów zjawisk muzycznych i wizualnych, które pojawiły się w ostatnich dekadach XX wieku i na początku XXI w. Wielokrotnie też dawaliśmy szanse zaistnienia młodym interesującym i obiecującym artystom.

Na festiwalu podczas siedmiu edycji wystąpiło kilkuset muzyków, artystów wizualnych i performerów z Europy, Ameryki, Australii i Japonii. Festiwal został wymyślony w 2007 r. przez kuratorów Rafała Iwańskiego i Rafała Kołackiego wraz z pierwszym dyrektorem CSW w Toruniu Stefanem Muchą. Pierwsza edycja CoCArt Music Festival odbyła się na trzy miesiące przed oficjalnym otwarciem gmachu CSW dla zwiedzających i okazała się sukcesem.

CoCArt Music Festival co roku ściąga do toruńskiego CSW setki słuchaczy muzyki, ciesząc się świetnym przyjęciem ze strony publiczności. Prowadzimy stałą współpracę z mediami ogólnopolskimi, takimi, jak m.in.
– Program Drugi Polskiego Radia – audycja Nokturn Jacka Hawryluka i Bartka Chacińskiego,
– pismo o muzyce współczesnej Glissando,
– portal muzyczny nowamuzyka.pl,
– portal muzyczny popupmusic.pl.

Festiwal był wielokrotnie odwiedzany przez dziennikarzy i kuratorów z innych instytucji kultury w Polsce i za granicą, którzy entuzjastycznie wypowiadali się o formule wydarzenia, dobranym programie artystycznymi i organizacji. W 2012 roku toruńskie CSW oraz festiwal CoCArt Music Festival zostały wyróżnione przez prestiżowe New Museum z Nowego Jorku – jako jedne z najważniejszych w Polsce i na świecie instytucji oraz wydarzeń kulturalnych wspierających współczesną muzykę i sztukę niezależną.

Pierwsza edycja festiwalu była objęta patronatem Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego (2008 r.), a druga – Europejskiego Roku Innowacyjności (2009 r.). W ramach festiwalu toruńskie CSW wielokrotnie współpracowało z instytutami kultury z Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Francji, Węgier, Belgii i Litwy, które to wspierały finansowo koncerty artystów ze swoich krajów.

CoCArt Music Festival już prawie od dekady rozsławia Toruń i CSW, na stałe wpisał się w kalendarz festiwalowy na mapie Polski, w sporym stopniu przyczynił się do rozwoju kultury audio-wizualnej w naszym mieście, regionie i kraju.
Pierwsze trzy edycje festiwalu (2008, 2009 i 2011) realizowane były w parkingu podziemnym CSW.
Czwarta edycja (2012) odbyła się w sali LabSen.
Trzy ostatnie edycje (2013, 2014, 2015) odbywały się w największej sali wystawienniczej CSW czyli w tzw. sali kolumnowej.

Kuratorzy festiwalu: Rafał Iwański i Rafał Kołacki
Koordynator (CSW w Toruniu): Piotr Zawałkiewicz
Oprawa graficzna (CSW w Toruniu): Krzysztof Białowicz

Informacje o poprzednich edycjach festiwalu na stronach internetowych:
– CSW: www.csw.torun.pl/cocart
– prowadzonej przez kuratorów festiwalu: www.cocart.pl
– na facebooku: www.facebook.com/cocart.festival
– prowadzonej do 2013 przez kuratorów: myspace.com/cocartmusicfestival

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń