MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Spotkanie z wydawnictwem OKULTURA

Okładka książki W. Myśliwskiego

Promocja: Traktat o łuskaniu fasoli

Opublikowano: 27 lutego 2012 Views: 1225 Czytelnia

Warsztaty twórczego pisania

Stowarzyszenie Salon Literacki oraz Czytelnia CSW zapraszają wszystkich rozpoczynających swoją przygodę z literaturą, na cykl bezpłatnych warsztatów.

Niepowtarzalna okazja dla wszystkich, którzy przelewają swoje myśli na papier, lub dopiero zaczynają przygodę z pisaniem!

Warsztaty pomyślane są tak, żeby każdy uczestnik zapoznał się z tymi umiejętnościami, na których mu zależy najbardziej, jednocześnie zdobywając wiedzę ogólną. Ryszard Kapuściński zaczynał od pisania wierszy, a Andrzej Bursa od reportaży. Wszechstronność jest podstawą rozwoju, stąd pojawiająca się różnorodność form. Oprócz ćwiczeń, omówień książek i teorii, w każdym panelu znajdzie się czas na omówienie tematów zaproponowanych przez uczestników.

Na potrzeby warsztatów zostanie utworzony specjalny dział na forum Salon Literacki, gdzie uczestnicy będą mogli pracować nad swoimi tekstami pomiędzy kolejnymi spotkaniami oraz wymieniać się spostrzeżeniami.

W ramach warsztatów ogłaszamy jednocześnie konkurs: najlepsze teksty publicystyczne zostaną opublikowane na portalu Salonu Literackiego w dziale „publicystyka”, dla najlepszego autora poezji lub prozy zostanie przygotowana prezentacja w dziale „prezentacje autorskie”. Warunkiem publikacji tekstów jest zgoda ich autora i pozytywna weryfikacja redakcji.

ROZKŁAD ZAJĘĆ:
Pierwsze spotkanie: 3 marca – 4 marca
Drugie spotkanie: 17 marca -18 marca
Trzecie spotkanie: 31 marca -1 kwietnia

UWAGA!
Obowiązują zapisy wyłącznie na całość cyklu. Jeśli wiesz, że nie będziesz mógł uczestniczyć we wszystkich spotkaniach, nie zajmuj miejsca innym!
Ilość miejsc jest ograniczona. Przesyłając zgłoszenie napisz kilka słów o sobie, swoich zainteresowaniach i doświadczeniu literackim.
Zapisy przyjmujemy pod adresem: malina.barcikowska@csw.torun.p
Zapisy tylko do końca tygodnia, do 25.02.2012

Z powodu dużej ilości zgłoszeń organizatorzy zastrzegają sobie możliwość selekcji uczestników.

Podczas zajęć uczestnicy wykonają szereg ćwiczeń praktycznych oraz dowiedzą się:
/ jak funkcjonuje współczesny obieg literatury w Polsce
/ jakie są oczekiwania redaktorów pism, wydawców książek
/ czego spodziewa się czytelnik
/ jak wyglądają współczesne teksty publicystyczne, proza i poezja
/ jak przebić się na rynku literackim
/ jak rozwijać zdolności twórcze i jakich błędów unikać
/ czym różni się język poszczególnych form i w jaki sposób te formy przenikają się
/ być może odkryją w sobie zaskakujące talenty!

PROWADZĄCY:
Dorota Ryst – poetka i publicystka. Redaktor naczelna portalu Salon Literacki (ISSN 2083-5051), autorka czterech zbiorów poezji, szeregu recenzji i artykułów o historii najnowszej literatury polskiej. Jurorka ogólnopolskich konkursów poetyckich. Prowadzi warsztaty dla młodzieży i dorosłych (m.in. trzy edycje plenerowych spotkań „Pomost”). Poprowadzi zajęcia z twórczego myślenia, promowania się, opowie o polskich pism literackich, podstawach krytyki, rynku wydawniczym.

Dariusz Foks – polski poeta i prozaik, laureat m.in. głównej nagrody Konkursu na Brulion Poetycki (1993) i Nagrody im. Natalii Gall (1999) oraz Nagrody TVP Kultura (2006) za książkę „Co robi łączniczka” (przygotowaną wraz ze Zbigniewem Liberą), nominowaną również do Nagrody Literackiej Gdynia (2006). Stypendysta „Nowego Nurtu” (1994) i dwukrotny stypendysta ministra kultury (1999-2000, 2001), nominowany do Paszportu Polityki (2000, 2004). Redaktor działu prozy w „Twórczości”. Mieszka w Skierniewicach. Poprowadzi zajęcia z prozy.

Artur Jabłoński – copywriter, dziennikarz, krytyk literacki, doktorant literaturoznawstwa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Poprowadzi zajęcia z publicystyki – reportaż, felieton, inne formy.

Sławomir Płatek – poeta, publicysta. Prezes Stowarzyszenia Salon Literacki. Autor dwóch zbiorów poezji, licznych tekstów krytycznych i polemicznych. Laureat kilkudziesięciu konkursów literackich. Poprowadzi zajęcia z poezji, umiejętności prowadzenia spotkań autorskich z czytelnikami, przeglądu konkursów literackich i sztuki udziału w nich.

Partnerzy projektu:

Salon literacki
znak

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń