MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Spacery tematyczne

PAN TADEUSZ z 1928 roku z MUZYKĄ NA ŻYWO!

Opublikowano: 28 kwietnia 2018 Views: 274 Cykle Czytelni, Czytelnia, Książki, Orient Express, Strona główna

Orient Express – Przystanek Syria

Kiedy: 24 maja (czwartek), godz. 17.00

Kontynuujemy spotkania z przedstawicielami Orientu mieszkającymi w Polsce, którzy chętnie dzielą się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi współegzystowania w naszym kraju.

Zapraszamy ponownie do Syrii – tym razem gościem specjalnym będzie kobieta, Pani Sumaya al-Hawary. Po raz pierwszy będziemy mieli okazje poznać jeden z krajów Orientu z kobiecej perspektywy.

Orient Express – Przystanek Syria

Sumaya al-Hawary – urodziła się 1 stycznia 1971 roku w Damaszku w Syrii, jest Syryjką pochodzenia palestyńskiego. W 1997 roku przyjechała do Polski, do męża Anasa, który studiował stomatologię na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, a w Bydgoszczy podjął pracę. Ukończyła studia wyższe na kierunku budownictwo na Uniwersytecie w Damaszku, następnie studia licencjackie na kierunku filologia – specjalność nauczanie języka angielskiego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia magisterskie na kierunku filologia – specjalność arabistyka na tej samej uczelni. W 2015 roku podjęła studia doktoranckie na Wydziale Językoznawstwa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Od lat zajmuje się nauczaniem języka arabskiego, przede wszystkim jako lektor w ośrodkach akademickich: Pracowni Języka i Kultury Arabskiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz w Zakładzie Języka i Kultury Arabskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Nasz kraj, z którym związała swoje losy, szybko stał się jej drugą ojczyzną, w naszym regionie doskonale odnajduje się w życiu rodzinnym i z powodzeniem realizuje swoje aspiracje zawodowe.

Wstęp wolny!

Tags:

/ Wydrukuj ten artykuł

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń