MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Premierowy pokaz filmu „Wiatr we włosach”

Via Carpatia, reż. Klara Kochańska / Kasper Bajon, Czechy...

Opublikowano: 18 listopada 2018 Views: 1199 Kino Centrum, Wydarzenia

Touch Me Not i warsztaty „Jesteś”

Kiedy: 21 listopada (środa), godz. 18.00

Kino Centrum Sztuki Filmowej CSW Toruń, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Wysokie Obcasy serdecznie zapraszają na specjalny pokaz przedpremierowy filmu TOUCH ME NOT połączony z warsztatami Jesteś nawiązującymi do filmu.

Bilety w cenie 12 zł ulgowy / 14 zł normalny.

Zwiastun filmu: 

O filmie:

Nagrodzone Złotym Niedźwiedziem na Berlinale TOUCH ME NOT to oda do ludzkiego ciała i związanych z nim pragnień, a przede wszystkim – to wezwanie do akceptacji odmienności. Adina Pintilie testuje w swoim filmie terapeutyczny potencjał dotyku, obnażenia ciała i emocji, a towarzyszy jej w tym trójka bohaterów. Każdy z nich mierzy się przed kamerą z tym, co ich blokuje, ogranicza, przeraża. Obserwując relacje między nimi, Pintilie stawia pytania o to, jak rozumiemy „intymność”, „piękno”, „związki” czy „pożądanie”. W czasach, w których ciała – choćby kobiet, czy niepełnosprawnych – stały się polem ideologicznej bitwy; nagość okazuje się manifestacją wolności.

O warsztatach:

Warsztaty pod hasłem Jesteś będą bazowały na relaksacji w typie mindfulness z elementami impro, będą też zawierały elementy ćwiczeń wykonywanych przez bohaterów filmu. W trakcie warsztatów widzowie wraz z prowadzącą zwrócą wspólnie uwagę na oddech i zrobią skan ciała, tak aby poczuć każdą jego część. Ćwiczenia zakończą się oddychaniem i intencją.

Warsztaty pozwolą widzom na poczucie cząstki tego, o czym jest film – osobiście, nie intelektualnie. Być może ćwiczenia wejdą do codziennego rozkładu dnia uczestników – pozwalając lepiej poczuć swoje ciało.

W trwających ok. 30 minut warsztatach mogą wziąć udział osoby, które zakupiły bilety na seans. Warsztaty będą odbywały się w sali kinowej, w której jest pokaz filmu. Nie trzeba przygotować specjalnego ubioru. Warsztaty są tak zaplanowane, aby mogły w nich wziąć wszystkie osoby przebywające na sali. 

Prowadząca warsztaty:

Aga Kozak – trenerka, coacherka i dziennikarka, nauczycielka medytacji. Na co dzień pisze o dobrym życiu dla „Gazety Wyborczej” i „Wysokich Obcasów”. Jest dyrektorką programową Instytutu Dobrego Życia. Uczyła się w Krakowie, Londynie i Nowym Jorku. Jest trenerką oddechową, studiowała bioenergetykę lowenowską i tantrę. Uczy medytacji dynamicznych.

 

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń