Deklaracja dostępności
Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej CSW w Toruniu: bip.csw.torun.pl.
Data publikacji strony internetowej: .
Data ostatniej istotnej aktualizacji strony: .
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne elementy i treści
- Linki do dokumentów do pobrania nie zawierają informacji o formacie i rozmiarze pliku. Oczekujemy na potwierdzenie terminu realizacji aktualizacji CMS naszego BIP do wersji spełniającej ten wymóg.
- Strona zawiera dokumenty archiwalne opublikowane przed 23 września 2018 r., które mogą nie spełniać wymogów dostępności. Nie mamy prawnego obowiązku dostosowywania tych dokumentów. Jeżeli potrzebujesz dostępu do nich skontaktuj się z nami i wskaż dokładnie, o które z nich Ci chodzi i jak powinniśmy je dostosować.
- Strona zawiera dokumenty opublikowane po 23 września 2018 r., które mogą nie spełniać wymogów dostępności. Pracujemy nad dostosowaniem tych dokumentów tak, by spełniały wymogi dostępności..
Przygotowanie deklaracji dostępności
Data sporządzenia deklaracji: .
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Data ostatniego przeglądu deklaracji: .
Skróty klawiaturowe
Na tej stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością cyfrową strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Paweł Falkowski, adres poczty elektronicznej: pawel.falkowski@csw.torun.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 56 610 97 00. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
W zgłoszeniu podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy,
- pożądaną formę udostępnienia informacji, jeżeli zgłaszasz potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, z Twojego zgłoszenia, zaproponujemy Ci do nich dostęp w alternatywny sposób.
Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz złożyć skargę. Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”, ul. Wały gen. Sikorskiego 13, 87-100 Toruń- Główne wejście do budynku zlokalizowane jest od strony ul. Wały gen. Sikorskiego, znajduje się na poziomie terenu, a komunikacja odbywa się bez konieczności pokonywania schodów. Wejście odbywa się przez drzwi otwierane automatycznie.
- Budynek CSW jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Charakteryzują go wolne od barier poziome i pionowe przestrzenie komunikacyjne. Komunikacja pozioma odbywa się długimi i szerokimi korytarzami, umożliwiającymi wygodne i bezpieczne poruszanie się.
- Komunikację pionową pomiędzy wszystkimi poziomami CSW (od -1 do +3) wspomagają odpowiedniej wielkości windy. Elementy sterowe w windach zainstalowano w sposób umożliwiający ławy dostęp.
- Toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się na parterze budynku, naprzeciw szatni i została dostosowana tak, aby użytkownicy mogli z niej swobodnie korzystać.
- CSW dysponuje całodobowym, płatnym parkingiem podziemnym, z dwoma miejscami przeznaczonymi dla osób niepełnosprawnych, które znajdują się w drugiej części parkingu, w pobliżu windy wiodącej do budynku. Wjazd / wyjazd odbywa się od strony ul. Wały gen. Sikorskiego.
- Z poziomu parkingu podziemnego do budynku można dostać się windą, dostępną od wtorku do niedzieli w godzinach otwarcia CSW. W poniedziałki oraz poza godzinami otwarcia CSW wyjście z parkingu podziemnego możliwe jest tylko schodami.
- Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
- Sala wystawiennicza na parterze między recepcją a kinem CSW jest częściowo niedostępna dla osób z trudnościami w poruszaniu się, a zwłaszcza dla osób na wózkach. Na środku sali znajduje się kwadratowa niecka, do której wiodą dwa stopnie. Niecka otoczona jest barierką ze słupków i taśmy. Zejście znajduje się na środku krawędzi niecki od strony recepcji. Wzdłuż przekątnej niecki zwisają tuż obok siebie dwie płyty z tworzywa sztucznego o łącznej długości około 4,5 metra. Dolna krawędź płyt znajduje się na wysokości 60 centymetrów.
Informacje dodatkowe
- Naprzeciwko wejścia głównego do budynku CSW znajduje się recepcja. Jej pracownicy służą pomocą i udzielają wszelkich niezbędnych dla zwiedzających informacji.
- W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
- W budynku nie można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM).