MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Wystawa / Piotr Krzymowski. Homo cellularis

Ex DIGITALIS Salon 2019

2019-12-06 - 2020-02-09 Views: 1511 Strona główna, Sztuka, Wystawy, wystawy

Wystawa / OUTING! Kolekcja 2019

Kiedy: 06.12.2019–09.02.2020
Wernisaż wystawy: 6 grudnia 2019 (piątek), godz. 17.00

Na tegorocznej wystawie Kolekcji Sztuki CSW zaprezentowane zostaną przede wszystkim najnowsze nabytki oraz dary od artystów. Na co dzień uśpione, oparte o siebie na półkach, przykryte zabezpieczającymi płachtami materiału czy ukryte w magazynowych szafach, w końcu doczekają się swojego outingu – wielkiego wyjścia i prezentacji szerszej publiczności.
Punktem wyjścia pokazu jest montaż fotograficzny Michała Kokota „Stopy”. To niejako symboliczne przedstawienie fragmentaryczności wystawy – pokazującej tylko kilka wybranych prac z obszernej kolekcji CSW, niczym sfotografowane ludzkie stopy wyłaniające się zza kurtyny.
Wystawa będzie niezwykle różnorodna zarówno pod kątem technik – zaprezentujemy prace malarskie, grafikę, fotografię, dokumentację działań performans, obiekty czy instalację dźwiękową, jak i tematów prac – od książkowej ilustracji, przez tematy związane z płciowością, po choroby psychiczne.

Artystki i artyści:
Iwona Chmielewska, Marcelina Gunia, Jerzy Hoppen, Aleksandra Kalisz, Michał Kokot, The Krasnals, Natalia LL, Pablo Picasso, Susan Philipsz, Karol Radziszewski, Wojciech Antoni Sobczyński, Paweł Zawiślak

Koordynacja wystawy: Dawid Paweł Lewandowski, Renata Sargalska

Bilety: 5 zł / 8 zł

Tags:

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń