MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Galeria kolekcji CSW: Andrzej Guttfeld, Wnętrze

Edukacja w październiku

Opublikowano: 2 października 2017 Views: 734 Dla dorosłych, Edukacja, Strona główna

Dzień na PLUS / październik

Kiedy: 11 października (środa), godz. 12.00
Kino Dla Seniora – cykl filmoznawczy dla dorosłych
Pokaz filmu „Twój Vincent”, reż. Dorota Kobiela, Hugh Velhman, Polska, Wielka Brytania 2017

27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. Twój Vincent opowiada właśnie tę historię, odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?
Twój Vincent to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

Prelekcja i dyskusja – dr Radosław Osiński.
Bilety: 10 zł.

 

Kiedy: 12 października (czwartek), godz. 12.00
Spacer po aktualnych wystawach 
Wystawy: „PromienioTwórczość” / Carolina Khouri i Wojciech Sobczyński, „Biało-czerwono-biali. Współczesna sztuka białoruska”, „Światy równoległe”.
Oprowadza Mateusz Kozieradzki.
Wstęp: 1 zł, zbiórka przy recepcji, bez zapisów.

 

Kiedy: 17 października (wtorek), godz. 12.00
Grafika na warsztat! Spotkanie 1. 
Cykl spotkań i warsztatów artystycznych, podczas których uczestnicy będą mieli okazję poznać podstawy grafiki warsztatowej. Do projektu zaproszeni są artyści graficy, którzy zaprezentują swoją twórczość. Prezentację wzbogaci pokaz oryginalnych grafik i materiałów graficznych.
Spotkania będą odbywały się cyklicznie – raz w miesiącu, od października do czerwca 2017 r. Zakończą się wystawą podsumowującą projekt.
Pierwsze spotkanie będzie wprowadzeniem do technik wypukłodrukowych, m.in. linorytu. Martyna Rzepecka, na podstawie swojej twórczości, przedstawi uczestnikom kolejne etapy pracy w technikach graficznych. Podczas dwóch spotkań warsztatowych uczestnicy poznają sposób tworzenia projektów, zapoznają się z technikami opracowywania matrycy graficznej i będą mieli możliwość zmierzenia swoich sił z prasą drukarską, dzięki której powstanie ich autorska grafika.
Prowadzenie: Dorota Sobolewska
Wstęp 1 zł, zapisy: dorota.sobolewska@csw.torun.pl lub 56 610 97 16
Ilość miejsc ograniczona

 

Kiedy: 26 października (czwartek), godz. 12.00 (grupa początkująca), 27.10. (piątek), godz. 12.00 (grupa średniozaawansowana)
Komputer krok po kroku – od kupna przez konfigurację po Internet i więcej, spotkanie 1.
Prowadzenie: Paweł Falkowski
Wstęp: 1 zł, zapisy: biblioteka@csw.torun.pl lub 56 610 97 24
Ilość miejsc ograniczona

Tags:

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń