MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

HISTORIA MODY. Doba romantyzmu (1815–1856)

Dzień Wolnej Sztuki

Opublikowano: 18 kwietnia 2017 Views: 561 Czytelnia, Książki, Przestrzeń Literatury, Strona główna

Migranci, uchodźcy, obcy

Kiedy: 21 kwietnia (piątek), godz. 18.00

O migrowaniu rozmawiać będziemy z antropolożką Natalią Bloch, autorką wystawy Wszyscy jesteśmy migrantami. Listy polskich emigrantów z Ameryki z końca XIX wieku w Muzeum Etnograficznym w Toruniu i z Dionisiosem Sturisem, autorem książek o greckiej imigracji powojennej w Polsce oraz o Polakach na wyspie Man.
Będziemy rozmawiać o zjawisku migracji w szerszym kontekście, tzn. nie tylko w odniesieniu do aktualnych doniesień na temat uchodźców, ale też w kontekście historycznym.

Natalia Bloch – antropolożka kultury, pracuje w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM i UW oraz w Centrum Badań Migracyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Naukowo zajmuje się antropologią mobilności – uchodźstwa, migracji i turystyki – zwłaszcza w kontekście pozaeuropejskim.

Dionisios Sturis – urodzony w Grecji polski dziennikarz i reporter. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Rządu Greckiego. Jako korespondent polskich mediów relacjonował protesty, demonstracje i działania ruchów społecznych w Grecji. W 2012 roku otrzymał nominację do Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego w kategorii reportaż prasowy oraz nominację do nagrody Grand Press za reportaż radiowy. Jego debiutancką książkę Grecja. Gorzkie pomarańcze (W.A.B. 2013) nominowano do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki.

 

Tags: ,

/ Wydrukuj ten artykuł

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń