MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Z nurtem życia, reż. Krzysztof Sarapata, Tomasz Kotaś, Polska...

Mr. Gaga, reż. Tomer Heymann, Holandia / Niemcy /...

Opublikowano: 21 kwietnia 2017 Views: 399 Kino Centrum, Wydarzenia

Z wnętrza – pokaz filmu i spotkanie z twórcami

Kiedy: 29 kwietnia (sobota), godz. 18.00

W sobotę 29 kwietnia o godz. 18.00 zapraszamy na pokaz filmu dokumentalnego Z wnętrza zrealizowanego na podstawie materiałów kręconych przez rodzinę Beksińskich. Po seansie odbędzie się spotkanie z autorami – Tomaszem Szwanem i Cezarym Grzesiukiem. Wydarzenie jest częścią programu III Tygodnia Refleksji nad Kulturą Duchową współorganizowanego przez Fundację Pionowy Wymiar Kultury.

Wstęp wolny!

O filmie:
Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że Zdzisław Beksiński sam dokumentował swoje życie, nie tylko prowadząc regularnie dzienniki, ale i przez kilka lat rejestrując swoje życie na taśmach qideo. Już jako mały chłopiec marzył o reżyserii, a od chwili gdy kupił kamerę, kręcenie stało się wręcz jego obsesją.

To właśnie taśmy VHS artysty z archiwów Muzeum Historycznego w Sanoku służą za materiał do stworzenia filmu dokumentalnego Z wnętrza, który w swojej pierwotnej wersji został pokazany publicznie tylko raz, a jego pomysłodawcy i twórcy postanowili zgromadzić dodatkowe środki na dokończenie obrazu oraz zadbać o możliwości pokazania go szerszej publiczności – najpierw w kinach, a później także w telewizji.

Tags: ,

/ Wydrukuj ten artykuł

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń