MENU

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń

Filmopisanie historii, cz. 4. – warsztaty z Aleksandrą Dziurosz

Fritz Bauer kontra państwo – pokaz filmu z wprowadzeniem...

Opublikowano: 12 stycznia 2017 Views: 588 Kino Centrum, Wydarzenia

Nieprawi + spotkanie z Sebastianem Smolińskim

Kiedy: 19 stycznia 2017, godz. 18.00

Centrum Sztuki Filmowej CSW zaprasza na seans filmu „Nieprawi”, któremu towarzyszyć będzie spotkanie ze znakomitym krytykiem filmowym, Sebastianem Smolińskim. Wraz z naszym gościem porozmawiamy o nowej fali kina rumuńskiego. Specjalnymi uczestniczkami spotkania będą studentki z Rumunii, uczące się obecnie na UMK w Toruniu.

Czwartek, 19 stycznia, projekcja o godz. 18.00, dyskusja z gośćmi po seansie. Bilety w cenie 12 zł ulgowy, 14 zł normalny.

Styczniowy przegląd filmów rumuńskich organizujemy we współpracy z Rumuńskim Instytutem Kultury jako wydarzenie uzupełniające wystawę Wystawa / Komu bije Dada?

Sebastian Smoliński – absolwent kulturoznawstwa i amerykanistyki w ramach Kolegium MISH na Uniwersytecie Warszawskim. Krytyk filmowy i operowy. Publikuje w „Kinie”, „Ekranach”, „Tygodniku Powszechnym”, „Dwutygodniku” i „Kulturze Liberalnej”. Pracuje w dziale programowym Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, a także współpracuje z Festiwalem Filmowym w Gdyni. Współautor prac zbiorowych z zakresu historii kina, m.in. hiszpańskojęzycznej monografii „La doble vida de Krzysztof Kieślowski” pod red. Joanny Bardzińskiej i „Kino afroamerykańskie. Twórcy, dzieła, zjawiska” pod red. Ewy Drygalskiej i Marcina Pieńkowskiego. Dwukrotny laureat III nagrody w Konkursie im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków filmowych (w 2015 i 2016 roku). Stypendysta Polonia Foundation of Ohio (podczas semestralnych studiów filmoznawczych na Cleveland State University). Pracuje w Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta.

Tags: , , ,

/ Wydrukuj ten artykuł

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń