MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Strój damski i jego obrazowanie w sztuce V. Moda...

Słodkich snów, reż. Marco Bellocchio, Francja / Włochy 2016,...

Opublikowano: 5 czerwca 2017 Views: 499 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

Movie Mówi Project: Szatan kazał tańczyć + spotkanie z reżyserką, Katarzyną Rosłaniec

Kiedy: 8 czerwca (czwartek), godz. 18.00

W czwartek, 8 czerwca gościem kina Centrum Sztuki Filmowej CSW będzie reżyserka i scenarzystka, Katarzyna Rosłaniec. Autorka m.in. Galerianek oraz Bejbi Blues pokaże swój najnowszy film, Szatan kazał tańczyć. Wydarzenie to zainauguruje kolejną odsłonę cyklu edukacyjnego Movie Mówi Project. Tematem tegorocznej edycji będą Dziewczyny! Autorką projektu jest dr Magdalena Wichrowska.

Bilety w cenie 12 zł ulgowy, 14 zł normalny.
Serdecznie zapraszamy!

Katarzyna Rosłaniec (ur. 1980) – reżyserka, scenarzystka. Absolwentka reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz kursu fabularnego w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Jej poprzedni film, Bejbi Blues, zdobył, m.in., nagrodę Kryształowego Niedźwiedzia na Berlinale 2013 i obejrzało go 420 000 widzów w polskich kinach. Jej pierwszy film, Galerianki, zdobył nagrody na festiwalach w Cottbus, Seulu, Walencji, Gdyni, Zittau, Zlinie i Koszalinie, obejrzało go 580 000 widzów w polskich kinach.

O filmie Szatan kazał tańczyć:
Karolina (Magdalena Berus) – jak wiele współczesnych 20-, 30-latek – żyje szybko, intensywnie, pragnie doświadczyć wszystkiego ze zdwojoną siłą. W odróżnieniu od większości rówieśników, nie pracuje w korporacji – jest artystką, jakiś czas temu wydała pierwszą powieść, współczesną wersję Lolity, która stała się międzynarodowym sukcesem. Dziewczyna wiedzie nihilistyczny tryb życia, spędzając czas na podróżach po świecie, romansach i ostrych imprezach. Ale jej życie wypełnia pustka, której nie są w stanie pokonać ani narkotyki, ani seks. Świat Karoliny, żyjącej w cieniu nie radzącej sobie z przemijaniem matki (Danuta Stenka) i atrakcyjniejszej siostry Matyldy (Hanna Koczewska), stopniowo się rozpada…

O projekcie Movie Mówi Project w kinie CSW:
http://csw.torun.pl/kalendarz/kino/movie-mowi-project/

Tags: , ,

/ Wydrukuj ten artykuł

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń