MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Miesiąc z kinem rumuńskim

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie, reż. Paolo Genovese,...

Opublikowano: 2 stycznia 2017 Views: 1153 Kino Centrum, Wydarzenia

Leonard Cohen I’m Your Man / Lost in Translation, czyli wyzwania, potyczki i potknięcia w tłumaczeniu filmowym

Kiedy: 12 stycznia 2017, godz. 18.00

Centrum Sztuki Filmowej CSW w Toruniu zaprasza na językowo-filmowy cykl edukacyjny Lost in Translation, czyli wyzwania, potyczki i potknięcia w tłumaczeniu filmowym. Podczas drugiego spotkania zaprezentujemy dokument muzyczny Leonard Cohen: I’m Your Man poświęcony zmarłemu w ubiegłym roku, wybitnemu autorowi poetyckich piosenek.

Leonard Cohen I’m Your Man jest zapisem koncertu, który odbył się w 2005 roku w Sydney oraz zbiorem licznych wypowiedzi artysty o życiu, twórczości, kobietach… Reżyserka filmu – Lian Lunson – stworzyła niezwykle wzruszający obraz, który jednocześnie jest hołdem oddanym Cohenowi. Do udziału w koncercie zaprosił on wielu znamienitych artystów, którzy wykonują jego piosenki. Wśród nich między innymi zobaczymy Nick’a Cave, Rufus’a Wainwright, Jarvis’a Cockera czy Beth Orton. Punktem kulminacyjnym koncertu jest utwór Tower of Song, w którym Leonard Cohen zaśpiewał wspólnie z Bono, wokalistą U2.

Seansowi towarzyszyć będą prelekcja i warsztaty translatorskie. Zapraszamy w czwartek, 12 stycznia o godz. 18.00. Bilety w cenie 12 zł (ulgowy) i 14 zł (normalny). Opiekunowie grup zorganizowanych – wstęp wolny.

Więcej o cyklu językowo-filmowym „Lost in Translation”: TUTAJ (Klik) 

 

cohen

Tags: , ,

/ Wydrukuj ten artykuł

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń