MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Jak patrzeć, żeby zobaczyć. Historia sztuki operatorskiej – czerwcowe...

Spotkanie z Elą Chrzanowską i pokaz filmów dokumentalnych o...

Opublikowano: 20 czerwca 2017 Views: 591 Kino Centrum, Wydarzenia

Kedi – sekretne życie kotów / pokaz przedpremierowy!

Kiedy: 16 lipca (niedziela), godz. 18.00

Razem z M2 Films zapraszamy na przedpremierowy pokaz niezwykłego filmu dokumentalnego, Kedi – sekretne życie kotów

O filmie:
Stambuł to miasto z niezwykłą, sięgającą tysięcy lat historią i zarazem jedyne w swoim rodzaju najprawdziwsze kocie imperium. Koty, mając w nim swoje wyjątkowe, zaszczytne miejsce, są nieodłączną częścią lokalnej społeczności. Żyją na styku dwóch światów – dzikiego i cywilizowanego: nie mają swoich właścicieli, ale każdego dnia towarzyszą mieszkańcom w chwilach smutku i radości.

Bywają drapieżne, uparte, zdeterminowane, ale też wdzięczne, radosne i wierne. A tak naprawdę są najważniejszymi mieszkańcami Stambułu – ukrytym skarbem miasta, niestrudzonymi towarzyszami i nieoczywistym lustrem, w którym każdy może się przejrzeć. Wystarczy spojrzeć na świat z ich perspektywy.

Spryciara, Przylepa, Sułtan, Flirciarz, Bestia, Szajba i Cwaniak to wyjątkowe indywidualności, które są naszymi przewodnikami po filmowym Stambule. Oglądamy z bliska ich codziennie przygody, długie wędrówki i spotkania z mieszkańcami. Niezależne i wolne zaglądają do sklepów, kawiarni i mieszkań. Nikt nie potrafi oprzeć się ich urokowi, a Stambuł byłby bez nich zupełnie innym miastem.

Poznajcie ich sekretne życie.

Bilety w cenie 12 zł ulgowy, 14 zł normalny

Tags: , ,

/ Wydrukuj ten artykuł

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń