MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Igielnik, reż. Deborah Haywood, Wielka Brytania 2017, 82′

Czyściciele internetu, reż. Moritz Riesewieck / Hans Block, Brazylia...

Opublikowano: 26 września 2018 Views: 151 Kino Centrum

„Future Shorts: Summer Season” – pokaz filmów krótkometrażowych, 89′

„Future Shorts: Summer Season” – pokaz filmów krótkometrażowych, 89′

• Picture World / reż. Elin Övergaard / Szwecja, 2017 / fabuła / 13 min.
• Everything Lives: Looking at the Artist as Father / reż. Huw Wahl / Wielka Brytania, 2016 / dokument eksperymentalny / 24 min.
• Just Swimming / reż. Darko Vidackovic / Chorwacja, 2017 / animacja / 10 min.
• Flight / reż. Laura Wahda / Wielka Brytania, 2017 / dokument / 10 min.
• You Will Be Fine / reż. Céline Devaux / Francja, 2017 / animacja / 15 min.
• The Disinherited / reż. Laura Ferrés / Hiszpania, 2017 / komedia / 17 min.

Przed nami kolejna sezonowa odsłona Future Shorts. W programie edycji letniej obejrzymy 6 filmów, m. in. z Francji, Hiszpanii i Chorwacji, które jak zwykle prezentują poziom najważniejszych europejskich festiwali filmowych. Future Shorts, mimo że niezmiennie ukazuje szeroką gamę tematyczną i gatunkową, to w selekcji letniej na pierwszy plan wybijają się niejednoznaczne portrety współczesnych mężczyzn – agenta modelek, który zmaga się z obowiązkami wynikającymi z jego zawodu, młodego mężczyzny, próbującego przetrwać miłosne rozstanie, a także sylwetki ojców, widziane przez pryzmat własnych dzieci. To będzie piękna podróż w świat głównie męskich emocji, wyzwalanych codziennym życiem.

Program:
 
Picture World / reż. Elin Övergaard / Szwecja, 2017 / fabuła / 13 min.
Evan, agent modelek, stara się, aby sesja fotograficzna przebiegała jak najlepiej. Film, który gra z naszym potępiającym spojrzeniem.
 
Everything Lives: Looking at the Artist as Father / reż. Huw Wahl / Wielka Brytania, 2016 / dokument eksperymentalny / 24 min.
Osiągnięcie kamienia milowego w wieku dziewięćdziesięciu lat przywołało pytania o „czas pozostały”, ale czy może istnieć koniec czegoś tak nieskończonego jak własny czas? Ten nagrany na 16mm taśmie film, to częściowo obserwacja, a częściowo performance o współpracy ojca z synem, tworzących intymny obraz powierzchni, dźwięków i wydarzeń, które kształtują podjęty przez nich temat: artysta jako ojciec.
 
Just Swimming / reż. Darko Vidackovic / Chorwacja, 2017 / animacja / 10 min.
Nurkowanie z codziennego życia do głębokich wód świadomości, do świata wiecznych, czystych form. To powrót do samego siebie, powrót do domu.
 
Flight / reż. Laura Wahda / Wielka Brytania, 2017 / dokument / 10 min.
Dwie młode siostry, które przybywają do Szwecji po ucieczce przed wojną w Syrii, stają się nastolatkami w nowym świecie. Próbują zachować wspomnienia z ich niegdyś pięknego domu, jednocześnie starając się poradzić sobie z konsekwencjami dorastania w otoczeniu wojny.
 
You Will Be Fine / reż. Céline Devaux / Francja, 2017 / animacja / 15 min.
Daj temu czas. Przejdzie ci. Jean świętuje swoje urodziny, upija się i przypomina sobie okropny weekend, który doprowadził do jego rozstania z Mathilde.
 
The Disinherited / reż. Laura Ferrés / Hiszpania, 2017 / komedia / 17 min.
Portret ojca reżyserki, który mierzy się upadkiem rodzinnego biznesu. Pere Ferrés ma 53 lata i posiada małą firmę przewozową. Brak pieniędzy zmusza go to wożenia klientów na wieczory panieńskie, którzy niszczą jego pojazd, a Pere nie jest przygotowany na utratę swojej godności.

Tags: , , ,

/ Wydrukuj ten artykuł

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń