MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Anatomia (nie)normalności na ekranie

Opublikowano: 1 marca 2017 Views: 334 Cykle edukacyjne

MOVIE MÓWI PROJECT

MOVIE MÓWI PROJECT

Movie Mówi Project jest programem edukacyjnym realizowanym przez Pracownię Kultury Medialnej działającą przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Jego autorką jest filmoznawczyni dr Magdalena Wichrowska.
Zadaniem programu edukacyjnego Movie Mówi Project jest pokazanie kinematografii w sposób niesztampowy, daleki od historycznych metryczek i upraszczających podziałów. Każda odsłona projektu składa się z części edukacyjnej – wprowadzenia lub spotkania z twórcą (MÓWI) oraz części filmowej – projekcji wybranego przez autorkę cyklu dzieła filmowego (MOVIE). Spotkania dotyczą ciekawych tematów podejmowanych przez kino i szeroko dyskutowanych przez opinię publiczną. Wybrane filmowe zjawiska są także przyczynkiem do analizy filmowej poetyki najciekawszych autorów współczesnego
kina.

Dotychczasowe edycje:

Lato 2016. Temat: Kino niedojrzałe
„Kino niedojrzałe” jest próbą zerwania ze schematem popularnego zjawiska filmowego coming of age movie. Obrazy te są z reguły portretem pokolenia i koncentrują się na rytuałach przejścia, dojrzewania do dorosłości. Tymczasem współczesne kino coraz chętniej sięga po temat niedojrzałości w szerszym ujęciu, ze swadą portretując nastolatków, dwudziesto-, trzydziesto- i czterdziestolatków, niepewnie funkcjonujących we współczesnym świecie, w którym na próżno szukać stałych punktów odniesienia. Przyglądając się zjawisku, MOVIE MÓWI PROJECT sięga po przykłady kina francuskiego, amerykańskiego i polskiego.

Projekcje:
14.06.2016 – Bang Gang
28.06.2016 – Lolo
12.07.2016 – Blue Highway
19.07.2016 – Kamper
9.08.2016 – Wyznania nastolatki
23.08.2016 – Baby Bump + spotkanie z reżyserem filmu, Kubą Czekajem.

Tags:

/ Wydrukuj ten artykuł

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń