MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Subiektywna Mapa Torunia

Opublikowano: 1 stycznia 2009 Views: 863 Projekty archiwalne

SIEJE SIĘ! Warsztaty Lucim–Toruń

Co wspólnego mają dawne obrzędy i rytuały ze sztuką współczesną? Czy budownictwo wiejskie może stanowić inspirację dla nowoczesnej architektury? Jaką moc posiada lustro?

Organizatorzy: Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie przy współpracy z CSW Znaki Czasu w Toruniu

Udział w warsztatach jest bezpłatny!

W ramach wspólnego projektu CSW i Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Koronowie, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na cykl weekendowych warsztatów, w ramach którego odbędą się m.in. zajęcia on-line (Lucim-Toruń), wykłady i spotkania związane z architekturą, obrzędami, folklorem, sztuką performance, fotografią, tańcem, i wieloma innymi zagadnieniami.

Obejmujący 17 spotkań interdyscyplinarny program edukacyjny, skierowany zarówno do dzieci ze szkół podstawowych, młodzieży gimnazjalnej i licealnej, jak i do seniorów, realizowany będzie w CSW oraz w Domu Ludowym w Lucimiu.

Podczas serii spotkań, luźno nawiązujących do przedstawionych na wystawie LUCIM ŻYJE działań lucimskich, prowadzonych przez ostatnie 30 lat przez atystów z Grupy Działania i Grupy 111, ale też oscylujących wokół współczesnych problemów z pogranicza sztuki i socjologii, grupa uczestników z gminy Koronowo współpracować będzie z uczestnikami z Torunia. Zgodnie z założeniami projektu, wspólne twórcze działania nie tylko przyczynią się do integracji obu środowisk, ale przede wszystkim stanowić będą interesujący punkt wyjścia i inspirację do kreatywnego działania w sferze kultury. Interdyscyplinarny program warsztatów skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowoych, młodzieży z gimnazjów i liceów, oraz dorosłych.

Zajęcia w ramach cyklu SIEJE SIĘ przygotowują wyjątkowe postaci – oprócz artystów bezpośrednio związanych z działaniami lucimskimi na przestrzeni ostatnich 30 lat, jak prof. Wiesław Smużny, czy prof. Witold Chmielewski, część warsztatów prowadzona będzie przez artystów i animatorów kultury z Torunia (Dorota Chilińska, Jacek Chmielewski) oraz całej Polski ( Grupa PGR ART z Gdańska, Marek Pankanin – ASP Gdańsk, Agnieszka Kosobucka – Warszawa, TVP Kultura).

Na zajęcia obowiązują zapisy po adresem: sztukacieszuka@csw.torun.pl, lub pod nr tel. 056 610 9716

Liczba miejsc ograniczona!

Zajęcia odbywać się będą w różnych miejscach na terenie CSW oraz w Świetlicy Wiejskiej w Lucimiu, koordynowanej przez MGOK Koronowo.

 

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

null

Organizatorzy projektu Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie przy współpracy z CSW Znaki Czasu w Toruniu

logo MGOK  logo CSW

Tags: , , ,

/ Wydrukuj ten artykuł

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń